Чи можна назвати ковкою металу його холодну деформацію? Я б не назвав. Так само не можна назвати кованим будь який металевий виріб, що пофарбований у чорне із нанесенням акриловою фарбою тонування кольору "Золото", "Мідь" чи "Бронза". Це фальшивка. Тим більше, якщо там навіть зварні шви не зачищені. Це так само, як взуття зі шкірзамінника видають за справжнє шкіряне.
Ви спитаєте: "А яка різниця? Гарно ж..."
Різниця суттева. Так само як шкірзамінник гарний і якісний лише на вітрині, так і "кована" фальшивка радує око дуже короткий час. А потім ви не схочете на неї навіть дивитись. Від неї відгонитиме "ширпотребом" і несмаком. Ви будете стидатися показати цю "ковку" гостям, і врешті виставите її кудись у гараж чи на дачу. Ну не викидати ж зовсім, гроші ж заплачені. Як каже народна мудрість: "Гидко з'їсти і жалко виплюнути". Не варто засмічувати своє життя непотребом.
Вироби ручного художнього кування завжди вигідно підкреслювали статус їх власника, вказували на його гарний смак та приналежність до еліти суспільства.
На сьогоднішній день навіть людина із середньостатистичною зарплатнею може дозволити собі виріб ковальства, оскільки механізація праці коваля з використанням пневмомолотів і гідропресів суттево здешевила даний сегмент товарів на ринку.
Проте багато виробів, що вийшли з ковальських майстерень і зараз стали "предметами широкого вжитку" лише з великою натяжкою можна назвати ХУДОЖНІМ КУВАННЯМ.
Стандартні форми, конвеєрна збірка, здешевлення на використанні штампів - усе це спотворює.
Як і століття раніше акуратно зі смаком зроблений, зберігаючи при цьому ще й свої функціональні особливості, виріб залишається рідкістю, до того ж не завжди дорогою у фінансовому плані.
Набагато ціннішим є його довговічність та естетична довершенність.
Наповнюйте своє життя красивими речами.
До будь-якого замовлення підходимо творчо, з душею. Відповідально і старанно створюємо як надскладні високохудожні конструкції так і порівняно прості вироби “широкого вжитку”. Основний принцип у роботі - якість. На відміну від виробів із штампованих чи литих ( так званих “ кованих ” ) елементів ручна ковка вигідно відрізняється неповторністю. Як кожен листок на дереві подібний до інших і разом із тим особливий та неповторний, так і викуваний листок наче і такий як інші, а все ж особливий. Вироби ручного художнього ковальства дуже довго радують око оточуючих не набридаючи. В цьому плані вони майже вічні , якщо коваль вклав у виріб свою душуі. Порівняно із машинною ковкою ( з використанням пневмомолотів, пресів і таке інше ) ручна відрізняється більшою акуратністю окремих елементів і меншою масивністю.
Телефонуйте – не пожалкуєте…
Ціни прийнятні та залежать від багатьох чинників : складність конструкції, фарбування та ін.
|